היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  איך לא לשלם מס רכישה על דירה שניה

  מס רכישה הוא מס המשולם בעת רכישת נכסים שונים ביניהם בתים ודירות פרטיות. במקרים של דירות פרטיות, המס הינו מדורג וכולל הקלות ופטורים שונים, בעיקר, כאשר מדובר על דירה יחידה.

  שיעורי המס מתעדכנים משנה לשנה על פי גובה עליית המדד. בשנת 2019 היה פטור ממס לכל דירה בגובה של עד כמיליון ושבע מאות אלף שח. (ניתן למצוא את המספר המדויק באתר רשות המיסים). ככל שערך הנכס עולה כך עולה שיעור המס בצורה מדורגת עד לאחוז מרבי של 10%. בדירה שנייה אחוז המס הראשוני הינו 8% החל מהשקל הראשון והמרבי הינו בגובה 10%.

  נשאלת השאלה: איך לא לשלם מס רכישה על דירה שניה? התשובה היא מעט מורכבת ויש מספר אפשרויות חוקיות כדלקמן: משפר דיור יקבל פטור ממס כאשר רוכש דירה חדשה ומוכר את הקודמת בטווח של עד 18 חודש הוא ייחשב כבעל דירה אחת. כך, גם במקרה של רכישה מקבלן אם היא נמסרה לו תוך שנה. קיימים פטורים נוספים המתייחסים לשווי הדירות, בעת רכישות במסגרת קבוצות רכישה וכדומה. החוק נותן הקלות במקרים מיוחדים דוגמת החלפת דירת מגורים, במסגרת פינוי בינוי. וכן, הקלות לגבי קבוצות אוכלוסיה דוגמת: נכים, משפחות שכולות, תושבים חוזרים ועולים חדשים.
  הקלות אחרות ניתנות בעת העברת נכסים במסגרת הליך גירושין, בעת קבלת דירה במתנה או בירושה ועוד. עורך דין מקצועי בתחום מתעדכן כל העת בנושאים אלו ,יכול לייעץ לכל לקוח מתלבט ובין היתר כמה משלמים מס רכישה על דירה שנייה. הוא גם יכול להגיש את הטפסים לרשות המיסוי ולייצג את הלקוח מולם. מעבר לכך, מומלץ להיעזר גם ביועץ חברת משכנתאות אשר יכול למצוא משכנתא מתאימה שתסייע למימון רכישת הדירה. בדרך זאת כל התהליך יהיה מבוקר היטב.

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן