היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  בטחונות משכנתא

  רוכשי דירות חייבים לשלם עבורן סכומים רבים מאוד תוך פרק זמן קצר, יחסית. במרבית המקרים, אין אותם ממקורות עצמיים, ולכן, הם נדרשים לקחת משכנתאות הניתנות על ידי בנקים מסחריים וגופים חוץ בנקאיים. לקיחת הלוואות אלו כרוכה בהתחייבויות שונות שאחת מהן היא מתן בטחונות משכנתא למוסד הכספי המלווה. הביטחון העיקרי הניתן הינו הנכס הנרכש. במקרה של דירה יד שנייה אין בעיה לתת אותה. במקרה של בניית בית אזי ניתן לתת את המגרש שעליו הוא ייבנה, וכן הלאה.

  יחד עם זאת, ניתן לתת בטחונות משכנתא נוספים דוגמת: כספים צבורים בתכניות חיסכון, בקופות גמל, בקרנות השתלמות ועוד. בטוחות אחרות הן נכסים אחרים של הורים, כספי חסכונות שלהם ועוד. ככלל, קיימות משכנתאות לתקופות זמן שונות. ככל שהן נלקחות לזמן ארוך יותר, כן, הריבית עליהן גבוהה יותר אבל ההחזר החודשי נמוך. כל אחד עושה את השיקולים בהתאם למצבו הפיננסי, יכולת ההחזר החודשית שלו ובהתאם לשיקולים נוספים. מי, שלדוגמא, רוצה להתאמץ ולחסל  משכנתא בהקדם יוכל לקחת אחת לטווח קצר, וכן הלאה.

  הקמת משכנתא נעשית בתהליך מסודר. הבנק מבקש לקבל מידע על הלווה ועל מצבו הכלכלי. הוא ירצה לראות דפי עו"ש ממספר חודשים אחורה, וכן, תלושי שכר המעידים על כושר ההשתכרות שלו. בעיקרון, יש הגבלה ממשרד האוצר על הסכומים שהוא רשאי לתת. בעל דירה ראשונה יכול לקבל 75% מערך הדירה, משפרי דיור 70% ובעלי דירה שנייה או יותר רק 50%. לצורך הערכת הסכום המדויק יידרש הלווה להביא שמאות דירה מעודכנת מטעם שמאי מוסמך. כך גם ניתן יהיה לקבוע את גובה הערבות המדויקת. יהיה צורך, גם בחתימה על שטר משכנתא ברכישת פוליסת ביטוח ועוד. ניתן לקבל ייעוץ אצל יועץ משכנתאות מקצועי.

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן