איך לקנות דירה בלי הון עצמי

מחירי הדירות בישראל גבוהים ביחס למדינות רבות בעולם ויש לכך סיבות רבות. השורה התחתונה היא שיש קושי רב לרכוש דירה, בוודאי בלי הון עצמי. הקושי הזה גדל בגלל יוקר המחיה המותיר מעט מאוד כסף לחיסכון. יוצא מכך, שכל אדם חייב לעבוד מספר שנים רב כדי לצבור כספים למטרה חשובה זאת. הדבר נכון בעיקר לזוגות צעירים אשר, לרוב, אין להם כלל הון נצבר. בכל אופן, רבים רוצים לרכוש דירה כדי למצוא קורת גג יציבה לחייהם וגם כי המחירים כל העת עולים, ומי שלא קונה עכשיו יצטרך, כנראה, לשלם יותר בעוד מספר שנים. אז נשאלת השאלה איך לקנות דירה בלי הון עצמי? התשובה היא רק על ידי עזרה חיצונית. לעיתים, הורים מסייעים, ולעיתים, יש צורך במשכנתאות ובהלוואות משלימות. אלו הם המקורות העיקריים.

קיימים קריטריונים של קבלת משכנתאות שנקבעו על ידי משרד האוצר והמיושמים על ידי הבנקים והמוסדות הפיננסיים החוץ בנקאיים. מי שאין בידו דירה זכאי למשכנתא בגובה של 75% מערך הדירה הנרכשת. כל הרוצה לשפר דיור, מוכר את דירתו הישנה וקונה חדשה, זכאי ל70% משכנתא, ומי שרוצה לרכוש דירה שנייה זכאי ל50% משכנתא. בכל המקרים הללו משעבדים את הדירה לטובת המשכנתא. כך, שבכל מקרה יש צורך לקבל הלוואות נוספות ממוסדות פיננסיים שונים.  במקרים אלו צריך לשעבד כספים צבורים בתכניות חיסכון, נכסים אחרים אם קיימים ועוד. כמובן, שיש צורך לחשב היטב את נטילת ההלוואות ובעיקר את ההחזר שלהם. קיימים מסלולים שונים להלוואות שניתן לפרוס לשנים רבות. ככל שהפריסה ארוכה, כן, יהיה תשלום חודשי נמוך. הבעיה היא שהריביות לתקופות ארוכות גבוהות יותר. מי שמסודר כלכלית ומרוויח היטב יכול לרכוש דירה ולעמוד במטלות אלו.

מאמרים בנושא

מדריך משכנתא מדריך משכנתא

אנחנו חיים היום בעידן אינטרנטי של "עשה זאת בעצמך". בכל התחומים, האינטרנט רווי במדריכים שנוגעים כמעט בכל המקצועות הקיימים. אנחנו יכולים למצוא מדריכים אינטרנטיים לכתיבה, לאימון גופני, לטיפולים רגשיים וכן למשכנתאות. המדריכים הללו מגיעים בפלטפורמות שונות, ממדריכים מצולמים של הרצאות בחינם או בתשלום, ועד למאמרים שלמים שמסבירים את כל עולם המושגים ואת כל השיקולים שכדאי לעשות בעת ביצוע עסקה וחתימה על משכנתא.

לקיחת משכנתא לקיחת משכנתא

במרבית המקרים בהם רוכשים דירות ו/או נכסים אחרים, יש צורך להביא כספים ממקורות עצמיים שאליהם מתווספים כספים המתקבלים ממשכנתאות והלוואות משלימות נוספות. לקיחת משכנתא עדיפה על נטילת הלוואה בגלל שהיא מותאמת יותר לנכסים. ניתן למצוא משכנתאות הניתנות לזמנים ארוכים או קצרים יותר.

חישוב משכנתא חישוב משכנתא

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בישראל זוכה לשגשוג מדהים, ואיתו, גם עלייה ניכרת במחירי הנכסים. אנשים רבים שחסכו לדירה עבור ילדיהם כל החיים, לפתע מגלים שערך הדירה שהם דמיינו בראשם, רחוק שנות אור מהכסף ומהיכולת הכלכלית שלהם היום, ומוצאים את עצמם תוהים האם להתפשר על נכס זול יותר, קטן יותר ובמיקום פחות טוב, או פשוט להשאיר את הכסף בבנק עבור ילדיהם שיחליטו מה לעשות איתו יום אחד.

משכנתא כנגד שעבוד נכס משכנתא כנגד שעבוד נכס

שוק הנדל"ן הוא מן השווקים החזקים בישראל שכבר נמצא עשרות שנים בעלייה מתמדת, מדובר בהשקעה מועדפת על ידי ישראלים ומעטים האנשים שיעדיפו להחזיק את כספם בבנק מאשר לרכוש איתו נכס. אנחנו יכולים לראות לא מעט אנשים כבני חמישים ושישים לוקחים משכנתאות לנכסים שכל מטרתם היא השקעה שתסדר את הדורות הבאים.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
טאגים מומלצים
להשקעה בלי הון עצמי
חברה
איך לקנות דירה
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
החזר / החזרי משכנתא