איך לקנות דירה להשקעה בלי הון עצמי

רבים רוצים להשקיע כספים עודפים בהשקעות מגוונות אשר עשויות ליצור הכנסות נוספות. אחת האטרקטיביות ביותר היא רכישת דירה והשכרתה לאחרים. הרעיון מאחרי זה הוא ליצירת הכנסה קבועה פסיבית אשר מסייעת בשוטף, ובתקופת הפנסיה תורמת לאיכות החיים. אנשים בעלי יכולת כלכלית יכולים לרכוש דירה כזאת ללא מאמץ, אבל נעדרי הון עצמי חייבים לעשות את התהליך בזהירות ובצורה מתוכננת. נשאלת השאלה: איך לקנות דירה להשקעה בלי הון עצמי? התשובה היא רק על ידי משכנתאות והלוואות. קיימים קריטריונים שונים למשכנתאות הנקבעים על ידי משרד האוצר. מי שרוכש דירה ראשונה יכול לקבל משכנתא בסכום של 75% מערך הדירה. מי שמשפר דיור יכול לקבל סכום של 70%, ואילו, רוכש דירה שנייה או יותר סכום של 50%. המשכנתא ניתנת רק לאחר שהנתונים הכספיים ומצבו הכלכלי של הלווה נבדקים על ידי המוסד הפיננסי נותן ההלוואה.

הלווה נדרש להביא מסמכים שונים כולל תדפיסי בנק המעידים על תזרימי מזומנים, מסמכים המעידים על גובה השתכרות, שמאות לנכס ועוד.  לאחר אישור הנהלת הבנק יוצאת ההלוואה לדרך. במקרים רבים, מי שרוכש דירה להשקעה הוא כבר בעל דירה אחת. כך, שמעבר למשכנתא הוא צריך לחפש ולמצוא הלוואות נוספות בגודל של מחצית מערך הדירה. במקרה של דירה בשווי של 1200000 שח אז מדובר על 600000 שח. בעוד שקבלת משכנתא מותנית בשעבוד הדירה, הרי שכאן יש צורך להביא ערבויות כספיות אחרות או לשעבד נכסים אחרים אם קיימים כאלו. ללא כל אלה לא יהיה ניתן לקבל הלוואה בסדר גודל משמעותי. בכל מקרה, יש צורך לתכנן את ההחזר החודשי כדי שלא יכביד על התקציב החודשי השוטף. יועץ למשכנתאות והלוואות יכול לייעץ רבות בתחום. 

מאמרים בנושא

משכנתא לדירה להשקעה משכנתא לדירה להשקעה

אנשים רבים פשוט לא מבינים את המשמעות של המילה ונרתעים מקונספט של לקיחת הלוואה של מיליוני שקלים למשך עשרות שנים. זה אכן מרתיע מאוד, לבטח עבור אנשים ללא ידע מקדים וללא מושג לקראת מה הם נכנסים. יש הרבה מאוד שאלות לגבי המשכנתא,

מדריך משכנתא מדריך משכנתא

אנחנו חיים היום בעידן אינטרנטי של "עשה זאת בעצמך". בכל התחומים, האינטרנט רווי במדריכים שנוגעים כמעט בכל המקצועות הקיימים. אנחנו יכולים למצוא מדריכים אינטרנטיים לכתיבה, לאימון גופני, לטיפולים רגשיים וכן למשכנתאות. המדריכים הללו מגיעים בפלטפורמות שונות, ממדריכים מצולמים של הרצאות בחינם או בתשלום, ועד למאמרים שלמים שמסבירים את כל עולם המושגים ואת כל השיקולים שכדאי לעשות בעת ביצוע עסקה וחתימה על משכנתא.

לקיחת משכנתא לקיחת משכנתא

במרבית המקרים בהם רוכשים דירות ו/או נכסים אחרים, יש צורך להביא כספים ממקורות עצמיים שאליהם מתווספים כספים המתקבלים ממשכנתאות והלוואות משלימות נוספות. לקיחת משכנתא עדיפה על נטילת הלוואה בגלל שהיא מותאמת יותר לנכסים. ניתן למצוא משכנתאות הניתנות לזמנים ארוכים או קצרים יותר.

חישוב משכנתא חישוב משכנתא

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בישראל זוכה לשגשוג מדהים, ואיתו, גם עלייה ניכרת במחירי הנכסים. אנשים רבים שחסכו לדירה עבור ילדיהם כל החיים, לפתע מגלים שערך הדירה שהם דמיינו בראשם, רחוק שנות אור מהכסף ומהיכולת הכלכלית שלהם היום, ומוצאים את עצמם תוהים האם להתפשר על נכס זול יותר, קטן יותר ובמיקום פחות טוב, או פשוט להשאיר את הכסף בבנק עבור ילדיהם שיחליטו מה לעשות איתו יום אחד.

שעבוד נכס לטובת משכנתא שעבוד נכס לטובת משכנתא

שעבוד נכס לטובת משכנתא הוא הגרסה הקלאסית של משכנתא כפי שאנחנו מכירים, ויש לציין שרבים שמתכוונים לרכוש דירה ולקחת משכנתא לראשונה בחייהם, לא מבינים את משמעות דבר. עולם המשכנתאות הוא עולם סבוך ומורכב שהולך ונהיה מורכב משנה לשנה.

משכנתא כנגד שעבוד נכס משכנתא כנגד שעבוד נכס

שוק הנדל"ן הוא מן השווקים החזקים בישראל שכבר נמצא עשרות שנים בעלייה מתמדת, מדובר בהשקעה מועדפת על ידי ישראלים ומעטים האנשים שיעדיפו להחזיק את כספם בבנק מאשר לרכוש איתו נכס. אנחנו יכולים לראות לא מעט אנשים כבני חמישים ושישים לוקחים משכנתאות לנכסים שכל מטרתם היא השקעה שתסדר את הדורות הבאים.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
טאגים מומלצים
חוות דעת
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות