היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  איך לקנות דירה ללא הון עצמי

  רכישת דירה נחשבת למורכבת מאוד ויש להקצות לה משאבים כספיים רבים. מחירי הדירות בישראל עולים לאורך השנים והחשש של מי שלא מצליח לרכוש דירה היום, הוא שהוא יתקשה לעשות זאת בעתיד, או שיצטרך לשלם הרבה יותר בגלל עליית מחירים.

  כך, שרבים מתאמצים לרכוש אחת כזאת גם אין בידם הון עצמי. נשאלת השאלה: איך לקנות דירה ללא הון עצמי? התשובה היא: כי בנסיבות הללו חייבים להסתמך על עזרה ממקורות אחרים,דוגמת הורים, וכן, על משכנתאות והלוואות. קיימים קריטריונים לקבלת משכנתאות הנקבעים על ידי משרד האוצר. רוכשי דירה ראשונה יכולים לקבל משכנתא בסך של 75% מערך הדירה. משפרי דיור שבידם דירה אשר רוצים למכרה ולעבור לאחרת יכולים לקבל 70%, ואילו, רוכשי דירה שנייה ו/או נוספת רק 50%. כל אחד יבחר במסלול המתאים לו.


  קבלת משכנתא מותנית בבדיקת מצבם הכספי ורמת השכר של הלווים. כן, יש צורך בהערכת שמאי ובמסמכים כלכליים שונים. לאחר שכל אלה מוגשים וההלוואה מאושרת נערך הסכם. בכל מקרה, יש צורך במימון נוסף המגיע בעיקר מהלוואות הניתנות על ידי בנקים מסחריים וממימון חוץ בנקאי. במקרים אלו, יש צורך להביא בטחונות כספיים אחרים ונוספים. חלקם הם נכסים אחרים או כספים הצבורים בתכניות שלא ניתן או לא כדאי לפדות. לעיתים, מצליחים להשיג הלוואות הניתנות ללא בטחונות אבל, לרוב, הן לא תהיינה גדולות. נוטלי ההלוואות והמשכנתאות חייבים לוודא שהם יכולים לעמוד בנטל ההחזר החודשי שעלול להיות גבוה. הם יכולים לפרוס את הלוואות לשנים רבות ולהחזיר סכומים קטנים, יחסית. הריביות תהיינה מעט גבוהות יותר אבל כשאין ברירה אזי מתנהלים כך. בנוסף, צריך לזכור, כי על ידי רכישת בית חוסכים בעליות שכר דירה. כדאי להתייעץ בנושא עם מומחה למשכנתאות.

  היועצים שלנו

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן