איך לקנות דירה

עבור מרבית המשפחות בישראל, קנייה של דירה היא העסקה הכי גדולה בחיים. האדם הממוצע בישראל יקנה לרוב דירה אחת, והיא זו שתשרת אותו ואת משפחתו לאורך מרבית החיים. הסיבות לכך שרק מעטים קונים יותר מדירה אחת הן רבות, אך בעיקרן יוקר המחייה שמקשה מאוד על אנשים מהישוב לקנות מספר נכסים או לעבור דירה יותר מפעם או פעמיים בחיים. לכן, בעסקה מהסוג הזה, פשוט אסור לקחת סיכונים.

חשוב מאוד לדעת איך לקנות דירה בצורה הנכונה. התהליך מתחיל עם חיפוש נכון, באמצעות האינטרנט ו/או סוכנים שיכולים להביא אתכם לתוצאות מדויקות יותר, עם דירות בבלעדיות. סקר השוק חייב להיות נרחב, וחשוב גם לראות כיצד מצליחים לא לוותר על עסקה טובה כשרואים אותה. השלב הבא הוא השלב הבירוקרטי, של סגירת המחיר המתאים, קביעת תאריך, וסגירת פרטי החוזה. במיוחד כאשר עובדים מול קבלן, חשוב מאוד לעבור היטב על החוזה, ואף לשכור את שירותיו של עורך דין טוב, כדי שהפרטים הקטנים לא ייעלמו מן העין. חשוב לנסות ולהתמקח, ולא רק על הכסף, אלא על כל האלמנטים שנראים לא הוגנים כלפי הקונה.

תהליך מסודר

בקניית דירה יש לעקוב אחרי התהליך, להעביר את הכספים בצורה מסודרת ולהתעקש על הסעיפים בחוזה אשר עומדים לטובת הקונה. מול קבלן זה כמובן קשה יותר, אך מול אנשים פרטיים, אפשר לחסוך המון כסף וכאב ראש אם יודעים להתמודד עם חוזים. עוד במהלך התהליך, חשוב מאוד להתכונן – לקנות את המוצרים וכלי החשמל, ואף לדבר עם מעצבים, כדי לדעת ולמקסם את המקום. קניית דירה היא מרגשת ומהווה סימון וי בחיים, אך חשוב לדעת לבצע את התהליך בצורה הכי נכונה שיש.

מאמרים בנושא

משכנתא לדירה להשקעה משכנתא לדירה להשקעה

אנשים רבים פשוט לא מבינים את המשמעות של המילה ונרתעים מקונספט של לקיחת הלוואה של מיליוני שקלים למשך עשרות שנים. זה אכן מרתיע מאוד, לבטח עבור אנשים ללא ידע מקדים וללא מושג לקראת מה הם נכנסים. יש הרבה מאוד שאלות לגבי המשכנתא,

מדריך משכנתא מדריך משכנתא

אנחנו חיים היום בעידן אינטרנטי של "עשה זאת בעצמך". בכל התחומים, האינטרנט רווי במדריכים שנוגעים כמעט בכל המקצועות הקיימים. אנחנו יכולים למצוא מדריכים אינטרנטיים לכתיבה, לאימון גופני, לטיפולים רגשיים וכן למשכנתאות. המדריכים הללו מגיעים בפלטפורמות שונות, ממדריכים מצולמים של הרצאות בחינם או בתשלום, ועד למאמרים שלמים שמסבירים את כל עולם המושגים ואת כל השיקולים שכדאי לעשות בעת ביצוע עסקה וחתימה על משכנתא.

לקיחת משכנתא לקיחת משכנתא

במרבית המקרים בהם רוכשים דירות ו/או נכסים אחרים, יש צורך להביא כספים ממקורות עצמיים שאליהם מתווספים כספים המתקבלים ממשכנתאות והלוואות משלימות נוספות. לקיחת משכנתא עדיפה על נטילת הלוואה בגלל שהיא מותאמת יותר לנכסים. ניתן למצוא משכנתאות הניתנות לזמנים ארוכים או קצרים יותר.

חישוב משכנתא חישוב משכנתא

בשנים האחרונות שוק הנדל"ן בישראל זוכה לשגשוג מדהים, ואיתו, גם עלייה ניכרת במחירי הנכסים. אנשים רבים שחסכו לדירה עבור ילדיהם כל החיים, לפתע מגלים שערך הדירה שהם דמיינו בראשם, רחוק שנות אור מהכסף ומהיכולת הכלכלית שלהם היום, ומוצאים את עצמם תוהים האם להתפשר על נכס זול יותר, קטן יותר ובמיקום פחות טוב, או פשוט להשאיר את הכסף בבנק עבור ילדיהם שיחליטו מה לעשות איתו יום אחד.

90 אחוז משכנתא 90 אחוז משכנתא

בנקים מסחריים וחברות פיננסיות רבות פועלים בנישת המשכנתאות וההלוואות המשלימות לרוכשי דירות ונכסים אחרים. למעשה, במרבית עסקאות הנדל"ן יש צורך בנטילתן כי לרוכשים אין די הון עצמי לעמוד בעלויות הנכסים.

שעבוד נכס לטובת משכנתא שעבוד נכס לטובת משכנתא

שעבוד נכס לטובת משכנתא הוא הגרסה הקלאסית של משכנתא כפי שאנחנו מכירים, ויש לציין שרבים שמתכוונים לרכוש דירה ולקחת משכנתא לראשונה בחייהם, לא מבינים את משמעות דבר. עולם המשכנתאות הוא עולם סבוך ומורכב שהולך ונהיה מורכב משנה לשנה.

משכנתא כנגד שעבוד נכס משכנתא כנגד שעבוד נכס

שוק הנדל"ן הוא מן השווקים החזקים בישראל שכבר נמצא עשרות שנים בעלייה מתמדת, מדובר בהשקעה מועדפת על ידי ישראלים ומעטים האנשים שיעדיפו להחזיק את כספם בבנק מאשר לרכוש איתו נכס. אנחנו יכולים לראות לא מעט אנשים כבני חמישים ושישים לוקחים משכנתאות לנכסים שכל מטרתם היא השקעה שתסדר את הדורות הבאים.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
הלוואה / הלוואות
טאגים נפוצים