ביטול משכנתא

החלום הכי גדול של אנשים מבחינה כלכלית הוא כמובן לסיים את המשכנתא. כאשר מסיימים לשלם את המשכנתא, סכום נכבד מאוד מההכנסה החופשית מתפנה, ואפשר להתחיל לחיות את החיים בצורה שהיא מעט טובה יותר. לרוב, אנשים משלמים משכנתא בגובה כמה אלפי שקלים בחודש, במה שיכול להסתכם ברבע או אפילו בשליש מההכנסה החודשית. אם תוסיפו את העלויות הקבועות הנוספות, תקבלו נגיסה משמעותית מאוד ביכולת להכניס כסף הביתה. לכן, כאשר מסיימים את המשכנתא, ולמעשה – מבטלים אותה, אפשר לעבור לשלב הבא בחיים.

ביטול משכנתא היא למעשה השם הטכני של סיום התשלום על המשכנתא עצמה. המשמעות היא הסרת השותפות של הבנק בנכס, והעברתו באופן מלא אל הלווה. למעשה, זהו השלב בו נוטלי המשכנתא הופכים באופן בלעדי לבעלי הנכס. לרוב, אנשים לוקחים משכנתאות ל-20 או 30 שנים, אך ברוב המקרים, הם מגיעים לביטול המשכנתא הרבה לפני סיום התקופה הנקובה. אנשים מצליחים להתקדם בחיים מבחינה מקצועית וכלכלית, פותחים קופות גמל, מקבלים קרן השתלמות, מוכרים נכסים אחרים וכמובן מקבלים ירושות, מה שמאפשר להם לנצל נקודת יציאה, לשלם קנס מסוים ולסיים למעשה את תשלום המשכנתא.

לחסוך עד כמה שניתן

חשוב מאוד לשים לב שלא תמיד כדאי לרוץ ולבטל את המשכנתא, ויש לבצע תכנון מדוקדק לגבי נקודות יציאה. כמובן שהמחקר בתחילת התהליך הוא חשוב, ויש לנסות ולנסח חוזה שיקטין עד כמה שניתן את הקנסות, העמלות והריביות של הבנקים. חוזה שכזה קשה מאוד להשיג, ולכן אנשים צריכים לבצע סקר שוק, לחקור את הנושא, ואפילו להתייעץ עם יועץ משכנתאות טוב, שיידע לעזור לאורך כל התהליך. המטרה היא לקבל כמה שיותר הצעות, להתמקח ולנסות למצוא את הפרצות בחוזה מול הלווה, כדי לחסוך עד כמה שניתן במשך השנים.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
אגרה
ביטול משכנתא
טאגים נפוצים