החזר / החזרי משכנתא

זוגות צעירים בישראל חולמים היום יותר מכל על רכישת דירה. אפילו הדירות הזולות בישראל במקומות סבירים, מחייבות הון ראשוני לא מבוטל של מאתיים וחמישים אלף שקלים, בהנחה ומדובר בדירה ראשונה ומימון של שבעים וחמישה אחוז על ידי הבנק. שוויה של הדירה הממוצעת בישראל הוא כמיליון וחצי שקלים, ובהתחשב בכך שהמשכורת הממוצעת במשק היא קצת מעל עשרת אלפים שקלים, מדובר בכמאה וחמישים משכורות כדי לרכוש דירה. גם במושגים עולמיים, מדובר בנתון גבוה במיוחד. לזוגות צעירים שרק מנסים לבסס את עצמם כלכלית, מלבד ההון הראשוני, גם החזר משכנתא חודשי הוא הרפתקה כלכלית לא פשוטה.

רכישת דירה בעסקה נכונה

החזר משכנתא חודשי ניתן לחשב על ידי מחשבון משכנתא, לכאורה. צריך לזכור שמחשבוני המשכנתא יכולים להראות חישוב מתמטי בצמוד לתנודות השוק, אך אין להם כל יכולת לנבא אלו מהתנודות הללו יקרו. משכנתאות רבות היום מבוססות פריים, ולא כולם בוחרים במשכנתא קבועה, או יכולים לבחור בה. בנוסף, חייהם של זוגות צעירים גם דינמיים מאד ביחס לשאר האוכלוסייה, וזה משום שהם רק בתחילת הקריירה ועוד לפני הקמת משפחה, ואלו שני היבטים שונים שעלולים לשנות את מסלול ואורח החיים בין רגע. לעיתים, על אף החלום הגדול לרכוש בית ולהקים בו משפחה, יועצי משכנתאות מקצועיים ממליצים לזוגות צעירים דווקא לקנות נכסים זולים יותר להשקעה שמאפשרים מרווח נשימה ובנייה כלכלית של הזוג באופן הדרגתי ובטוח יותר.

להשתמש ביועץ משכנתאות

יועצי המשכנתאות של OS-FINANCE הם מהמקצועיים בישראל, עם רזומה עשיר של עסקאות נדל"ן בכל סדרי הגודל. היועצים של OS-FINANCE יסייעו לכם במציאת העסקה הטובה ביותר להתחיל איתה את החיים, בין אם מדובר בפרויקט מחיר למשתכן, דרך רכישת דירה או נכס להשקעה.

מאמרים בנושא

השוואת ביטוח משכנתא השוואת ביטוח משכנתא

תהליך נטילת משכנתא הינו מורכב וכולל אלמנטים שונים. מטבע הדברים, הבנק או המוסד הפיננסי נותן ההלוואה מעוניין להבטיח את החזר הכספים מהלווה. הוא בודק את המצב הכלכלי של הלווה, את כושר ההחזר שלו, מחתים על שטר משכנתא ואף דואג לביטוחים חיצוניים.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
טאגים מומלצים
החזר / החזרי משכנתא
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא