יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות האם כדאי לקחת

רכישת דירה הינה תהליך מורכב מאוד שבו יש צורך לקחת בחשבון אלמנטים רבים. הדבר הופך להיות קשה כאשר אין הון עצמי רב או שיש מעט כזה. או אז, יש צורך לקחת משכנתאות גדולות, ולעיתים, גם הלוואות משלימות להשלמת הסכומים הנדרשים. ידוע כי מחירי הדירות בישראל יקרים מאוד וזוגות צעירים שהם, הצורכים ביותר דירות אלו, מתקשים מאוד ברכישתן. בנסיבות הללו יש צורך לקבל ייעוץ ומידע מקיף ממומחים. נשאלת השאלה: האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות? התשובה היא חיובית מאחר והוא מכיר את הנושא מקרוב ויכול לתפור לכל לווה משכנתא בתנאים האופטימאליים. כלומר: מתאימה מאוד לצרכיו ובמחירים הזולים ביותר בשוק. היות ומשכנתא נלקחת לשנים רבות, הרי שהחיסכון בכסף יכול להצטבר לסכומים רבים מאוד. יועץ גם יכול לפשט את התהליך ללקוח ולבצע משימות רבות עבורו.


נטילת משכנתא נעשית על פי הצרכים אבל מוגבלת בסכומים הניתנים להינתן. קיימים קריטריונים שונים כאשר רוכש דירה ראשונה יכול לקבל 75% מערך הנכס, משפרי דיור 70% ואילו רוכשי דירה שנייה רק 50%. הכול תלוי באישור הבנק או המוסד החוץ בנקאי נוטל ההלוואה. הלווה צריך להוכיח איתנות כלכלית, וכן, יכולת החזר חודשית. ניתן לתכנן את המשכנתא היטב. ניתן לקבלה לשנים רבות ובכך להחזיר סכום נמוך יחסית. במקרים כאלו, הריבית תהיה גבוהה מאשר הלוואות לטווחי זמן קצרים יותר. מעבר לנושא הזה, יש צורך לבחור במסלול גמיש הכולל אפשרות לגרור משכנתא לנכס הבא, למחזר או לחסל אותה בכל עת. בנוסף, גמישות נוספת כאשר מתקשים זמנית בהחזר החודשי, כמו גם, אפשרות לקבלת הלוואת גישור ועוד. יועץ משכנתאות יודע איפה לחפש את המשכנתא המתאימה ביותר. הוא יציע ללווה מספר חלופות וההחלטה הסופית היא, כמובן, שלו.

מאמרים בנושא

מדריך משכנתא מדריך משכנתא

אנחנו חיים היום בעידן אינטרנטי של "עשה זאת בעצמך". בכל התחומים, האינטרנט רווי במדריכים שנוגעים כמעט בכל המקצועות הקיימים. אנחנו יכולים למצוא מדריכים אינטרנטיים לכתיבה, לאימון גופני, לטיפולים רגשיים וכן למשכנתאות. המדריכים הללו מגיעים בפלטפורמות שונות, ממדריכים מצולמים של הרצאות בחינם או בתשלום, ועד למאמרים שלמים שמסבירים את כל עולם המושגים ואת כל השיקולים שכדאי לעשות בעת ביצוע עסקה וחתימה על משכנתא.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
טאגים מומלצים
האם כדאי לקחת
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות