היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות חוות דעת

  רבים מרוכשי דירות נזקקים למשכנתאות והלוואות לצורך השלמת רכישתן. הסיבה היא, כמובן, מחירי הדירות היקרים, שלרוב, עולים משמעותית על ההון העצמי שברשותם. מבחינים במשכנתאות מסוגים שונים המוצעות על ידי בנקים מסחריים וגופים פיננסיים חוץ בנקאיים. יועצי משכנתאות מתמחים בענף הזה, מכירים היטב את ההיצע הקיים ויכולים לברור מתוכו את המסלול המתאים ביותר לכל לקוח שלהם. מסתבר שלכל אחד יש צרכים אחרים. יש הרוצים הלוואה גדולה לטווח ארוך על מנת להחזיר תשלומים חודשיים נמוכים ככל האפשר, יש להיפך, ויש גם מצבי ביניים שבין שני הקצוות הללו.

  ככלל, ככל שההלוואה היא לטווח ארוך, כן, הריבית תהיה גבוהה. כל בנק ומוסד פיננסי מבקש ריבית בהתאם לשיקוליו השונים. העניין הוא, שכולם חייבים לעבוד תחת הוראות של האוצר המגבילות, למעשה, את הסכום שניתן לתת. למשרד האוצר יש שיקולים משלו, ובין היתר, הוא רוצה לצמצם ככל האפשר את הסיכון של נוטלי המשכנתאות, בנוסף, להגביל את כמות הדירות אצל משקיע אחת ושיקולים נוספים. כך, זכאי בעל דירה ראשונה לקבלת 75% מערך הנכס, משפר דיור ל70% מהנכס ובעל דירה שנייה או יותר רק ל50% מערכו.
  יועץ משכנתאות בודק כל משכנתא גם מהיבטים אחרים. הוא מוודא שהריבית קבועה, שהמשכנתא גמישה והמשמעות לכך היא שניתן להחזירה ולסלקה בכל עת, כמו גם, למחזרה, לגרור אותה וכדומה. גמישות חיונית גם בדחיית תשלומים לזמן קצוב עקב מצב כלכלי קשה ועוד. הקמת המשכנתא נעשית בתהליך מובנה. הבנק ירצה להכיר את מצבו הפיננסי של הלווה ואת יכולת ההשתכרות שלו. לכן, יבקש מסמכים בנקאיים ותלושי שכר לוידוא נושא זה. בנוסף, הערכת שמאי לדירה שאמורה להוות ערובה לכספים הניתנים ועוד. היועץ ילווה כל לקוח לאורך כל התהליך עד לקבלת הכספים.

  היועצים שלנו

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים