יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות מומלץ

רכישת דירת מגורים עבור זוגות צעירים היא אתגר לא פשוט, בעיקר כי יש להם רק סכום כסף בסיסי קטן שאיננו מספיק להשלמת הרכישה. בנקי משכנתאות הם הגופים הפיננסיים המובילים במתן משכנתאות ללקוחות הנזקקים לכך. הם מספקים את הכספים בתנאים המקובלים עליהם. הכלל הבסיסי הוא שמקבלים סכום כסף למספר שנים נקוב ומדי חודש מחזירים חלק ממנו בצירוף הריבית שנקבעה. ככל שההלוואה נעשית לטווח ארוך יותר, כן, הריבית המשולמת עליה גבוהה.


יועץ משכנתא מומלץ יכול לייעץ וללוות כל לקוח. המשימה העיקרית שלו היא למצוא את תנאי ההלוואה הטובים ביותר, ובראש וראשונה, גובה הריבית. מעבר לכך, יש שיקולים נוספים לבחירתה ובין היתר: אופי ההחזר, היכולת להחזיר בבת אחת או בתשלומים גבוהים יותר, אפשרות לסלק או למחזר, הקלה בתקופות קשות כאשר הלקוח נתקע, ויש צורך לקחת הלוואת גישור זמנית ושיקולים נוספים. גמישות מרבית מסייעת רבות ללקוחות, ורבים מעדיפים הלוואות גמישות גם אם מעט יותר יקרות.
הוא יכול לתכנן יחד עם הלקוח את אופי נטילתה בהתייחס לצרכים ולהחזר החודשי. הוא ייעץ לבקש סכום לתקופה סבירה והמתאים לרמת ההכנסה. הרצון הוא לא ליצור מצב בו אין אפשרות להחזיר את מלוא הסכום הנדרש כי אז יתחילו להגיע חיובי ריבית גבוהים, קנסות ועוד. במקרים מורכבים ייפתח תיק בהוצאה לפועל. תכנון ההחזר חייב לקחת בחשבון, עד כמה שניתן, מצב שבו נתקעים עקב הפסד הכנסות הנובע מפיטורין, קשיי פרנסה ועוד. צריך לציין, כי גם הבנקים עושים את בדיקותיהם לפני אישור המשכנתא. הם, אינם מורשים על פי חוק לתת הלוואה בגובה מלוא ערך הנכס. בנוסף, בודקים את גובה הכנסות בני הזוג, את תזרימי החשבונות שלהם, מקבלים הערכת שמאי לערך הנכס ועוד.

מאמרים בנושא

מדריך משכנתא מדריך משכנתא

אנחנו חיים היום בעידן אינטרנטי של "עשה זאת בעצמך". בכל התחומים, האינטרנט רווי במדריכים שנוגעים כמעט בכל המקצועות הקיימים. אנחנו יכולים למצוא מדריכים אינטרנטיים לכתיבה, לאימון גופני, לטיפולים רגשיים וכן למשכנתאות. המדריכים הללו מגיעים בפלטפורמות שונות, ממדריכים מצולמים של הרצאות בחינם או בתשלום, ועד למאמרים שלמים שמסבירים את כל עולם המושגים ואת כל השיקולים שכדאי לעשות בעת ביצוע עסקה וחתימה על משכנתא.

שעבוד נכס קיים שעבוד נכס קיים

אתם רוצים לרכוש בית אבל אין ברשותכם הון ראשוני? זוגות צעירים רבים בישראל מוצאים את עצמם חסרי יכולת לרכישת בית וזאת על אף כי הכנסתם מאפשרת זאת. בעבר, היה ניתן לקחת בישראל משכנתאות בגובה של 90% מימון, אך בנק ישראל הגביל את הבנקים במתן משכנתא במימון של עד 75% לדירה ראשונה, ובהתאם למחיר הממוצע של דירה בארץ, מדובר בהון ראשוני של כשלוש מאות אלף שקלים.

שעבוד נכס לטובת משכנתא שעבוד נכס לטובת משכנתא

שעבוד נכס לטובת משכנתא הוא הגרסה הקלאסית של משכנתא כפי שאנחנו מכירים, ויש לציין שרבים שמתכוונים לרכוש דירה ולקחת משכנתא לראשונה בחייהם, לא מבינים את משמעות דבר. עולם המשכנתאות הוא עולם סבוך ומורכב שהולך ונהיה מורכב משנה לשנה.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
טאגים מומלצים
פרטי
כמה עולה
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות