יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות

הרוב המכריע של עסקאות הנדל"ן בישראל הינו, כמובן, רכישת בית או דירה. מחירי הנכסים בישראל הינם גבוהים מאוד, בוודאי לנוכח כושר ההשתכרות של מרבית התושבים. התוצאה  היא שלרוכש יש רק חלק מהסכום הנדרש לרכישה. לרוב, הוא משיג את הסכומים האחרים ממשכנתאות משלימות. יועץ משכנתא יכול לסייע רבות בכל התהליך כולל בחירת המוסד הפיננסי המספק את התנאים הטובים ביותר. גובה המשכנתא נקבע לרוב על פי ערך הנכס. החוק אינו מאפשר לקבל סכום העולה על סכום מסוים מערכו. תנאים שחייבים לעמוד בהם הם כושר ההשתכרות של הלווים ויכולת ההחזר שלהם. גם כאן יש מדדים שונים שנבדקים. הם מבטיחים, עד כמה שניתן, את האפשרות שלא ייווצר מצב של חוסר יכולת להחזר חודשי או עיכוב ממושך בהחזרת המשכנתא. העלולים לגרום קנסות, תביעות, הפעלת הוצאה לפועל ואכיפות שליליות נוספות שאינן רצויות. 

משכנתאות ניתנות בתנאים שונים, וככל שהן לטווח ארוך יותר  אזי הרבית עליהן נמוכה יותר. כך, יכול כל אחד לחשב מסלול החזרה בהתאם ליכולותיו הכספיות. ברור הוא, שכדאי לקחת את המשכנתא לטווח קצר ולשלם ריבית נמוכה, יחסית. יחד עם זאת, יש לווים אשר מעוניינים בהחזרים חודשיים של קרן וריבית נמוכים יותר. הם חייבים לתכנן תשלומי משכנתא בהתאם להוצאות הכספיות החודשיות שלהם ולהשאיר טווח ביטחון למקרים בעייתיים. מרווח הביטחון יכול להישמר גם בעת בחינת גמישות המשכנתא בהקשרים שונים. כאן מדובר על מקרים רבים בהם ניתן לבחור במשכנתא המאפשרת מחזורה, חיסולה, גרירתה לנכס אחר, העברת תשלומים  חד פעמיים גבוהים נוספים אליה לשם הקטנת הקרן, עיכוב למספר חודשי תשלום וכן הלאה. תהליך הבדיקה שעושה היועץ הינו מהיר, יחסית, ולאחר אישור המשכנתא עורכים את בדיקות הנדרשות ואת החוזה שלאחריו מועבר הסכום.

מאמרים בנושא

איך לא לשלם מס רכישה על דירה שניה איך לא לשלם מס רכישה על דירה שניה

מס רכישה הוא מס המשולם בעת רכישת נכסים שונים ביניהם בתים ודירות פרטיות. במקרים של דירות פרטיות, המס הינו מדורג וכולל הקלות ופטורים שונים, בעיקר, כאשר מדובר על דירה יחידה. שיעורי המס מתעדכנים משנה לשנה על פי גובה עליית המדד. בשנת 2019 היה פטור ממס לכל דירה בגובה של עד כמיליון ושבע מאות אלף שח. (ניתן למצוא את המספר המדויק באתר רשות המיסים). ככל שערך הנכס עולה כך עולה שיעור המס בצורה מדורגת עד לאחוז מרבי של 10%. בדירה שנייה אחוז המס הראשוני הינו 8% החל מהשקל הראשון והמרבי הינו בגובה 10%.

מדריך משכנתא מדריך משכנתא

אנחנו חיים היום בעידן אינטרנטי של "עשה זאת בעצמך". בכל התחומים, האינטרנט רווי במדריכים שנוגעים כמעט בכל המקצועות הקיימים. אנחנו יכולים למצוא מדריכים אינטרנטיים לכתיבה, לאימון גופני, לטיפולים רגשיים וכן למשכנתאות. המדריכים הללו מגיעים בפלטפורמות שונות, ממדריכים מצולמים של הרצאות בחינם או בתשלום, ועד למאמרים שלמים שמסבירים את כל עולם המושגים ואת כל השיקולים שכדאי לעשות בעת ביצוע עסקה וחתימה על משכנתא.

עלות יועץ משכנתא עלות יועץ משכנתא

היתרון הגדול שבלקיחת המשכנתא הנכונה הוא האפשרות לפרוס את התשלומים לאורך זמן. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לקיחת משכנתא היא תהליך ארוך, אקטיבי מאוד, וכזה שאפשר וכדאי להוריד מאוד בעלויות שלו אם עושים זאת נכון.

שעבוד נכס קיים שעבוד נכס קיים

אתם רוצים לרכוש בית אבל אין ברשותכם הון ראשוני? זוגות צעירים רבים בישראל מוצאים את עצמם חסרי יכולת לרכישת בית וזאת על אף כי הכנסתם מאפשרת זאת. בעבר, היה ניתן לקחת בישראל משכנתאות בגובה של 90% מימון, אך בנק ישראל הגביל את הבנקים במתן משכנתא במימון של עד 75% לדירה ראשונה, ובהתאם למחיר הממוצע של דירה בארץ, מדובר בהון ראשוני של כשלוש מאות אלף שקלים.

שעבוד נכס לטובת משכנתא שעבוד נכס לטובת משכנתא

שעבוד נכס לטובת משכנתא הוא הגרסה הקלאסית של משכנתא כפי שאנחנו מכירים, ויש לציין שרבים שמתכוונים לרכוש דירה ולקחת משכנתא לראשונה בחייהם, לא מבינים את משמעות דבר. עולם המשכנתאות הוא עולם סבוך ומורכב שהולך ונהיה מורכב משנה לשנה.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
החזר / החזרי משכנתא
טאגים נפוצים