מסלולי משכנתא

אחד החלומות של אנשים רבים בישראל הוא לרכוש דירה פרטית אשר מהווה עבורם עוגן בחיים. בחירת הדירה נקבעת על פי שיקולים שונים וביניהם, התקציב העומד הקיים. העניין הוא, שמחירי הדירות בישראל גבוהים מאוד ולרבים אין את הסכומים הנדרשים לתשלום עלות כל הדירה. לכל היותר, יש להם סכום ראשוני. את הסכומים ההכרחיים האחרים חייבים להביא ממקורות שונים. הם יכולים לבקש משכנתא מבנק או ממוסד פיננסי חוץ בנקאי. בכל מקרה, קיימים מסלולי משכנתא מגוונים המתאימים לרוכשי דירות שונים.


משכנתאות ניתן לפרוס למספר שנים רב. ככל שהן ניתנות לטווח ארוך יותר אזי הריביות הינן גבוהות יותר ולהיפך. גובה המשכנתא נקבע על פי פרמטרים שונים ובין היתר, צרכי הלווים, כלומר: לאיזה סכום הם נזקקים להשלמת העסקה. כאן יש לציין כי הדבר תלוי גם בערכו של הנכס מאחר ויש מגבלות על הסכום הניתן. שיקולים נוספים הנמצאים לנגד עיני המוסד הפיננסי הם גובה השתכרות של בני הזוג, יכולות ההחזרה שלהם, והם חייבים לקחת בחשבון מצב בו נתקעים ואין יכולת להחזיר את הסכומים החודשיים.
כל מוסד פיננסי מציע את תנאי המשכנתא שלו. ההבדלים ביניהם יכולים להיות בפרמטרים שונים. ביניהם: גובה הריבית המבוקשת, תנאי ההחזרה, היכולת למחזר משכנתא ולחסלה בכל עת ועוד. יש מוסדות היכולים לתת ארכה בת מספר חודשים במצבים בהם הלווים נתקעים בתשלומים החודשיים וכדומה. היות ורכישת נכס כרוכה בהוצאה כבדה הרי שמדובר, לרוב, סכומים גבוהים, ומשום כך, יש לבדוק היטב את התנאים המוצעים על ידי הגופים הפיננסיים. יועץ משכנתאות יכול לבנות תמהיל משכנתא אישית לכל לקוח בהתאם לצרכים הספציפיים שלו ולערוך סקר שווקים מקיף. מומלץ לפנות אליו ולהיעזר בו על מנת למצוא את זאת המתאימה ביותר מבחינת כל התנאים.

מאמרים בנושא

כמה משכנתא אפשר לקחת כמה משכנתא אפשר לקחת

רכישת דירה עבור רבים הינה מטלה קשה בגלל מחירה. לרוב, נזקק כל רוכש למשכנתא על מנת להשלים את
התמורה עבורה. נשאלת השאלה כמה משכנתא אפשר לקחת?

רישום משכנתא בטאבו רישום משכנתא בטאבו

תהליך נטילת משכנתא והקמתה נחשב למורכב מאחר ומדובר על סכומי כסף ניכרים הנדרשים עבור עסקאות נדל"ן.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
מסחרי
משכנתא לנכס
טאגים נפוצים