היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  משכנתא / משכתאות במחיר למשתכן

  המשבר בשוק הדירות המאופיין במחסור בדירות לזוגות צעירים ובמחירים גבוהים של דירות כאלו יצר לחץ בציבור ורצון ממשלתי לפתרון הבעיות המציקות הללו. משרד האוצר יצא בתכנית של מחיר למשתכן אשר במהלכה הוא קידם בניית דירות לזוגות צעירים במחירים מוזלים. במסגרת התכנית הוא אף מנסה להוזיל את עלויות המשכנתאות לדירות אלו, ובנוסף, מנסה להקל על הרוכשים במימונן. כתוצאה מכך נוצרו מסלולי משכנתא במחיר למשתכן אשר במסגרתם יש הטבות שונות.

  כך נקבע, כי ניתן לקבל מימון באמצעות משכנתא כאשר ערך הנכס מחושב על פי שווי השוק של הדירה ולא על פי מחיר רכישתה. מכיוון ששווי השוק הינו גבוה יותר אזי ניתן לצמצם את ההון העצמי ולקבל סכום גבוה משמעותית. יש לכך משמעות רבה כי לרוכשים יש אפשרות גדולה יותר להתמודד עם הסכום ההתחלתי הנדרש. אם משווים את התכנית לתקנות הרגילות הרי שברכישה רגילה יש צורך לקבל משכנתא בגובה של 75% מערך הנכס. ההבדל בין שתי הגישות יכול להתבטא בעשרות ומאות אלפי שקלים לטובת תכנית מחיר למשתכן.

  יותר מכך, בנקים רואים הזדמנות למכור משכנתאות ויוצאים בהטבות נוספת משלהם. כך הם מציעים הנחה בעמלות, ריביות נוחות יותר, פטור מתשלום עבור השמאות. בנוסף, מציעים הלוואות משלימות שגם הן בתנאים מועדפים, וכוללים מסלולי החזר גמישים. הם כוללים דחיית תשלומים למספר חודשים בהסכמת הבנק בעת סיטואציות בהן הלווה מתקשה לגמור את החודש. כן, יכולים הם להחזיר סכומים גדולים יותר ועוד.  ככלל, ככל שהמשכנתא הינה בסכומים גבוהים, כן, הריבית תהיה גבוהה יותר. במקביל, הסכום החודשי המוחזר הינו קטן יותר. יועץ משכנתאות יכול לסייע לכל לקוח למצוא את המשכנתא הנוחה מכל הבחינות וכדאי ליצור עימו קשר לקבלת שירות.

  היועצים שלנו

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן