היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  מתי משלמים מס רכישה על דירה

  מכירה או קנייה של דירה היא עניין מורכב, כי יש הרבה אלמנטים שיש להתייחס אליהם. ראשית, יש את העניין של העברת הבעלות, הרישומים השונים, והנושאים הלוגיסטיים והבירוקרטיים. העבודה עם עורך דין המתמחה בקנייה ומכירה של דירות היא חשובה מאוד במקרים כאלו ובמיוחד במקרים בהם רוצים למכור את לרכוש את הדירה. הנושא של מס רכישה של דירה הוא רלוונטי כאשר רוצים לרכוש את הנכס מגורם פרטי או מקבלן. חשוב לציין שבנוסף, בעת מכירה, יש לשלם לעיתים גם מס שבח וחשוב לבדוק את נושא המיסוי לפני שממשיכים בעסקה.

  ברוב המקרים, עורך דין מקרקעין יידע להעביר את הדירה לאן שצריך ולעשות זאת במקצועיות ובמהירות. לשאלה מתי משלמים מס רכישה על דירה יש תשובה די ברורה, והיא עם החתימה על החוזה. לרוב, בחברות הקבלן עובדים עם עורך דין אחד, לו משלמים על מס הרכישה על דירה בתוספת עמלה. עורך הדין מעביר את המסמכים בצורה מסודרת למדינה, ואישור על העסקה עובר לקבלן עצמו. גם בקנייה מגורם פרטי עדיף לעבוד עם עורך דין, אך ניתן לבצע את הפעולה גם לבד, אם כי ההליך יהיה ארוך ומסורבל יותר.

  התייעצות חשובה

  מס רכישה הוא חלק אינטגרלי מתשלום המיסים בישראל, ולאור העובדה שמדי שנה נרכשות אין ספור דירות, המדינה מרוויחה על כך סכום כסף גדול. מרבית האנשים מקווים שאכן עם תשלום מס הרכישה, המדינה תפנה את הכספים הללו כדי לשפר את החיים שלהם. כמובן שגובה המס משתנה לפי גודל הדירה, והאם יש לרוכש דירות נוספות על שמו. כדי להוזיל את העלויות, שווה להתייעץ עם איש מקצוע, שכן אחת הפעולות שאפשר לעשות, הוא רישום דירה אחרת על שם אחד הילדים, לשם הדוגמה.

  היועצים שלנו

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן