ריבית / ריביות משכנתא בנק ישראל

משכנתא לוקחים כאשר יש צורך במימון משלים לרכישת הדירה. במרבית המקרים, אין בני הזוג או רוכשי הדירות האחרות יכולים לממן את כל עלות הנכס. ניתן לקחת משכנתאות לטווחי זמן שונים החל משנה אחת ועד ל25 שנים ויותר. הכלל הוא, שככל שהיא נלקחת לטווח ארוך, כן, הריבית עליה גבוהה יותר. כל לווה יכול להחליט על פי מצבו הפיננסי ויכולת ההחזר שלו. הריבית נקבעת על פי שיקולי הבנק, אבל היא מבוססת על הריביות שבנק ישראל נוהג לקבוע מעת לעת. בגלל התחרות בין הבנקים, הרי שהריביות דומות בכל המסלולים המוצעים על ידי הבנקים השונים.

ריבית משכנתא בנק ישראל קובע את הריבית על פי מצב המשק ובהתאם לצרכים המוניטאריים של השוק. כך הריבית מהווה כלי המסייע למשרד האוצר בניהול המשק. בנק ישראל מפרסם מדי חודש גם את הריבית הממוצעת על משכנתאות על פי שקלול נתוני כל הבנקים והגופים החוץ בנקאיים. חישוב הריבית הממוצעת נעשה לפי חתכים שונים: ממוצע הריבית לגבי תקופת המשכנתא, ולבסוף, ממוצע לגבי כל התקופות גם יחד. נתון זה הוא בעל חשיבות ויכול לספק מדד על הריביות הממוצעות הנגבות בשוק.

יועץ משכנתאות יודע לעבד את הנתונים, ובנוסף, מכיר את השוק לעומק. משום כך, הוא יכול לבחור לכל לקוח את תמהיל המשכנתא הנוח לו ביותר. כלומר: איזה מסלול לקחת, מה הריבית עליה ומה ההחזר החודשי. מעבר לכך, הוא יכול לבחור משכנתא גמישה אשר ניתן לסלקה, למחזרה ולגרור אותה בכל עת. בנוסף, אחת שניתן לדחות החזרים חודשיים בה בהסכמה, וזאת, כאשר המצב הכלכלי אינו מאפשר זאת. כל אלו יכולים להוזיל רבות את ההחזרים ואף להקל על הלווה בדרך לרכישת הדירה המבוקשת.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
ריבית / ריביות משכנתא