היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  איך לקנות דירה בלי הון עצמי

  מחירי הדירות בישראל גבוהים ביחס למדינות רבות בעולם ויש לכך סיבות רבות. השורה התחתונה היא שיש קושי רב לרכוש דירה, בוודאי בלי הון עצמי.

  הקושי הזה גדל בגלל יוקר המחיה המותיר מעט מאוד כסף לחיסכון.

  יוצא מכך, שכל אדם חייב לעבוד מספר שנים רב כדי לצבור כספים למטרה חשובה זאת. הדבר נכון בעיקר לזוגות צעירים אשר, לרוב, אין להם כלל הון נצבר. בכל אופן, רבים רוצים לרכוש דירה כדי למצוא קורת גג יציבה לחייהם וגם כי המחירים כל העת עולים, ומי שלא קונה עכשיו יצטרך, כנראה, לשלם יותר בעוד מספר שנים. אז נשאלת השאלה איך לקנות דירה בלי הון עצמי? התשובה היא רק על ידי עזרה חיצונית. לעיתים, הורים מסייעים, ולעיתים, יש צורך במשכנתאות ובהלוואות משלימות. אלו הם המקורות העיקריים.

  קיימים קריטריונים של קבלת משכנתאות שנקבעו על ידי משרד האוצר והמיושמים על ידי הבנקים והמוסדות הפיננסיים החוץ בנקאיים. מי שאין בידו דירה זכאי למשכנתא בגובה של 75% מערך הדירה הנרכשת. כל הרוצה לשפר דיור, מוכר את דירתו הישנה וקונה חדשה, זכאי ל70% משכנתא, ומי שרוצה לרכוש דירה שנייה זכאי ל50% משכנתא. בכל המקרים הללו משעבדים את הדירה לטובת המשכנתא. כך, שבכל מקרה יש צורך לקבל הלוואות נוספות ממוסדות פיננסיים שונים.  במקרים אלו צריך לשעבד כספים צבורים בתכניות חיסכון, נכסים אחרים אם קיימים ועוד. כמובן, שיש צורך לחשב היטב את נטילת ההלוואות ובעיקר את ההחזר שלהם. קיימים מסלולים שונים להלוואות שניתן לפרוס לשנים רבות. ככל שהפריסה ארוכה, כן, יהיה תשלום חודשי נמוך. הבעיה היא שהריביות לתקופות ארוכות גבוהות יותר. מי שמסודר כלכלית ומרוויח היטב יכול לרכוש דירה ולעמוד במטלות אלו.

  היועצים שלנו

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן