כמה משכורות צריך כדי לקנות דירה

מדינת ישראל היא מדינה שבאופן יחסי לעולם, מציע שירותי רווחה ברמה די גבוהה. בריאות וחינוך בישראל הם כמעט בחינם, ולמרות שעדיין קיימים פערים חברתיים וכלכליים די גבוהים בתוך שכבות האוכלוסייה השונות בישראל, רוב הישראלים יעידו על עצמם שהם חיים "חיים טובים" ושהתנאים במדינה נוחים לגידול ילדים ומשפחה. עם זאת, אחת מהבעיות מהן סובלים זוגות צעירים בישראל היא חוסר היכולת לרכוש דירה. שוק הנדל"ן בעשרים השנים האחרונות התפתח כל כך בישראל, שהיום מובן מאליו לכל אדם, לפתח מלבד הקריירה שלו, גם ענפי השקעה נוספים שימנפו את הכסף מלבד שישב בבנק. אחד משווקי ההשקעות שהכי התפתח הוא נדל"ן, והשוק השפיע רבות על עליית המחירים.

כמה משכורות צריך כדי לקנות דירה?
אחד מן המדדים הבלתי פורמליים בהם משתמשים כלכלנים כדי להעריך את יכולת רכישת הדיור במדינה הוא חישוב משכורות לדירה. בחישוב זה מודדים את ערך מחיר הדירה הממוצעת אל מול השכר הממוצע במשק. בישראל, נרשמו בשנים האחרונות עליות חדות מאד והיום מדובר באחת המדינות בהן צריך לעבוד הכי הרבה זמן כדי לקנות דירה. החל משנת 2008 כמות המשכורות לדירה עברו את רף ה- 100 משכורות והיום המספר עומד על כ- 150 משכורות. בעוד השכר הממוצע במשק הוא קצת מעל 10,000 שקלים, דירה ממוצעת בישראל עולה מיליון וחצי שקלים.
ייעוץ משכנתאות ופיננסים ב- OS-FINANCE
OS-FINANCE היא פלטפורמת ייעוץ פיננסי לתחומים רבים כגון משכנתאות, פנסיה או זכיינות. כמה משכורות צריך כדי לקנות דירה הוא רק נתון אחד קטן שחשוב שזוגות צעירים יבדקו בתחילת דרכם. בניית חיים בישראל היא אמנם דבר מורכב, אך אפשרי, ועם התנהלות כלכלית נכונה של חיסכון והשקעות, גם זוגות צעירים יכולים לנתב את הקריירה שלהם ולהצליח אל מול יוקר המחייה. לקבל את מיטב הכלים בכדי לדעת איך לקחת משכנתא נכון.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
טאגים מומלצים
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות