כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שניה

רכישת דירה היא הרפתקה לא קטנה שיכולה להפוך לאירוע מהנה ומרגש, ובאותה מידה גם למקור לחרדה ותסכול. לרכישת דירה יש משמעויות בעלות משקל כבד מאד בחייו של בן אדם, הן מבחינת העובדה שהוא משקיע את ההשקעה הכלכלית הגדולה ביותר שהשקיע בחייו, והן מבחינת העובדה שמדובר ברכישת מוצר שיהווה את ה"רקע", הנוף של חייו ושל משפחתו. ילדיו יגדלו בין הקירות הללו ורוב החוויות המשותפים של המשפחה יצטברו ביניהם. אנחנו חיים היום בישראל בעידן של שאיפה לנדל"ן, כאחת המטרות הבסיסיות בחיים. בעוד השכלה ובריאות הם דברים זולים יחסית בארץ, דיור הוא מהיקרים ביותר בעולם והיום ערך דירה ממוצעת בישראל שווה למאה וחמישים משכורות. הרבה אנשים, כשהם שואפים לקנות דירה, מדמיינים בראשה יותר מדירה אחת, וברור להם שמתישהו הם מתכוונים לרכוש את הדירה הנוספת להשקעה.

כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שניה?
להבדיל ממשכנתא על דירה ראשונה, אחוז המשכנתא לדירה שנייה משתנה ונהיה מעט פחות נוח. על פי ההגבלות שבנק ישראל הציב בשנת 2012 על הבנקים למשכנתאות, אחוז המשכנתא לדירה ראשונה עומד על 75% מערך הנכס, בעוד על דירה שנייה הנתון משתנה בין מטרת הרוכש. אם מדובר במקרה של שיפור דיור, במהלכו הרוכש מתכוון למכור את הדירה שלו ולעבור לנכס מסוג אחר, המשכנתא תעמוד על 70%, אבל אם הרוכש מתכוון לרכוש דירה למטרת השקעה ומתכוון להחזיק ביותר מדירה אחת, ערך המשכנתא יעמוד רק על 50%.

OS-FINANCE
כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שנייה היא ושאלות נוספות מעמיקות ומורכבות יותר תוכלו לשאול את יועצי המשכנתאות של OS-FINANCE אם אתם מתכוונים לרכוש נכס מכל סיבה שהיא. בין אם אתם מתכוונים לרכוש דירה ראשונה, לשפר דיור או להשקיע, היועצים יהיו לרשותכם ויעזרו לכם להבין איך לקחת משכנתא נכון.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
500 אלף
החזר / החזרי משכנתא
טאגים נפוצים