היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  כמה משלמים מס רכישה על דירה שניה

  מס רכישה הוא אחד המיסים המוטלים בעסקאות נדל"ן על רוכש הנכס. זאת, בשונה, למשל, ממס שבח אותו משלם המוכר. כאמור, המס משולם על כל עסקה, אלא, שיש הבדל בין נדל"ן מסחרי כמו קרקעות, משרדים, מבני תעשייה וכדומה ובין דירות מגורים. כאן החוזה מתחשב בכל מי שרוצה לרכוש דירה למגורים ובין מי שרוכש דירה נוספת או מספר דירות נוספות למטרת השקעה. המדינה רוצה לדלל את מספר המשקיעים המחזיקים במספר דירות, ומיסוי גבוה עליהן היא אחת הדרכים בהן היא נוקטת.

  נשאלת השאלה: כמה משלמים מס רכישה על דירה שניה. התשובה היא שהמס גבוה משמעותית מאשר על דירה יחידה. הוא מתחיל בגובה של 8% כבר מהשקל הראשון. ועולה לגובה של 10% מסכום של 5,340,425 שקל. כדי לסבר את האוזן ניתן לציין כי בדירה יחידה אין כלל מס עד לגובה של 1,744,705 והחל מסכום זה יש דרגות המתחילות ב 3.5% ומסתיימות בגובה של 10% המוטל מערך של 17,794,305. המספרים הללו מתעדכנים מעת לעת על ידי משרד האוצר וניתן לעיין בהם.
  מחירי הדירות גבוהים, ובמקרים רבים, אין ברירה אלא לקחת משכנתא להשלמת הסכומים הנדרשים לרכישתן. בנקים מסחריים וגופים חוץ בנקאיים הם אלו הנותנים משכנתאות לכל דורש על פי קריטריונים שונים. יועץ משכנתאות מקצועי יודע להשיג לכל לקוח את המשכנתא המתאימה לו בכל סיטואציה. ככלל, ככל שהיא לטווח ארוך יותר, כן, הריבית עליה גבוהה. היועץ יבחר תכנית עם מסלול גמיש ויעזור עם בניית תמהיל משכנתא. כלומר: אחת שניתן לגרור אותה לדירה הבאה, למחזרה, לסלקה כליל בכל עת ועוד. כל בנק בודק היטב את נתוניו הכלכליים של הלווה ואת כושר ההחזר החודשי שלו. מומלץ לפנות ליועץ בעל מוניטין אשר יכול לייעץ גם לגבי מס רכישה.

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן