כמה עולה עורך דין רכישת דירה

רכישת דירה היא אחת מהעסקאות הגדולות והחשובות שאדם עושה בחייו. מלבד העובדה שמדובר בנכס יקר מאד בישראל, להבדיל מרכישה של רכב יקר, מדובר בהמון פרטים קטנים, בין אם מדובר ברכישה של נכס יד ראשונה, או של נכס מיד שנייה. לא סתם קיימים עורי דין למקרקעין שכל התמחותם היא בתחום של נדל"ן. למרות שאין חובה בחוק להשתמש בעורך דין בעסקאות נדל"ן, רבים מבינים את הצורך בגורם מקצועי שיבדוק את כל הפרטים הקטנים, וקבלנים אף מחייבים את רוכשי הדירות בבניינים אותם בנו, להשתמש בעורך דין בעת ביצוע העסקה.

כמה עולה עורך דין רכישת דירה?
קיים הבדל בין רכישת דירה מקבלן לרכישת דירה מיד שנייה. בעת רכישת דירה מקבלן, בהתאם לתקנות המכר של דירות, שמטרתן לסייע בהוזלת עלויות ועידוד רכישת דירה, עלותו של עורך דין לרכישת דירה לא תעלה על חצי אחוז מסכום הרכישה בתוספת מע"מ, או 5000 ₪ בתוספת מע"מ על פי הנמוך מבניהם. מחירים אלו לא כוללים את דירות היוקרה (דירות שמחיריהן  (4,642,750 עליהן אין הגבלה ומחיר שכר הטרחה נתון למשא ומתן בין עורך הדין והרוכש. להבדיל, בעת רכישת דירה מיד שנייה אין הגבלות על גודל שכר הטרחה, אך המלצות לשכת עורכי הדין היא בין חצי אחוז לאחוז וחצי בתוספת מע"מ.
OS-FINANCE לייעוץ פיננסי
OS-FINANCE הוא אתר לייעוץ פיננסי וחברת משכנתאות. כמה עולה עורך דין רכישת דירה היא רק שאלה אחת מיני רבות מולן אנשים שהולכים לעשות עסקאות נדל"ן עומדים להתייצב. עורך דין בעת רכישת נדל"ן הוא דבר שכדאי לא לוותר עליו, לבטח כשמדובר בדירה מיד שנייה. עורך הדין יבדוק עבורכם את הרישום בטאבו, יבדוק הערות אזהרה לטובת אדם נוסף, שעבודים וכדומה.

בחר קטגוריה
איך לקנות דירה
ביטוח חיים למשכנתא
ביטול משכנתא
החזר / החזרי משכנתא
הלוואה / הלוואות
יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
ייעוץ משכנתא / משכנתאות
כמה הון עצמי צריך
מחשבון משכנתא
מיחזור / מחזור משכנתא
מס רכישה
מסלולי משכנתא
משכנתא / משכתאות
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לדירה
משכנתא לזוגות צעירים
משכנתא לנכס
מתי משלמים מס רכישה
ריבית / ריביות משכנתא
תמהיל משכנתא
תנאים לקבלת משכנתא
בחר תתקטגוריה
בחר מיקום
הכל
במרכז
ירושלים
חיפושים נפוצים
טאגים מומלצים
החזר / החזרי משכנתא
טאגים נפוצים