היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  לקיחת משכנתא

  במרבית המקרים בהם רוכשים דירות ו/או נכסים אחרים, יש צורך להביא כספים ממקורות עצמיים שאליהם מתווספים כספים המתקבלים ממשכנתאות והלוואות משלימות נוספות. לקיחת משכנתא עדיפה על נטילת הלוואה בגלל שהיא מותאמת יותר לנכסים. ניתן למצוא משכנתאות הניתנות לזמנים ארוכים או קצרים יותר. הכלל הוא, שככל שהן ניתנות לזמן ארוך יותר, כן, הריבית עליה גבוהה. יחד עם זאת, ההחזרים החודשיים נמוכים יותר, מה שמאפשר ללווים גמישות רבה בניהול התקציב החודשי. בנקים מסחריים ומוסדות פיננסיים אחרים מתמחים בבניית מסלולי משכנתאות, אם כי, השוק נשלט בעיקר על ידי הבנקים המסחריים.

  כל הגופים הפיננסיים הללו פועלים תחת הוראות משרד האוצר המגביל את הסכומים אותם ניתן לקחת. כך, למשל, רוכש דירה ראשונה יכול לקבל 75% מערך הנכס, משפרי דיור יכול לקבל 70% ואילו רוכשי דירה שניה רק 50%. משמעות הדבר הוא שהסכום המובא ממקורות עצמיים משתנה ממצב למצב. יועצי משכנתאות מכירים את השוק לעומק ואת כל המוסדות הפיננסיים על מסלוליהם המגוונים, ויכולים להציע לכל לקוח מספר הצעות שמתוכן יבחר את המתאימה ביותר. לא תמיד הזולה ביותר היא המתאימה, לעיתים, כדאי לשלם שברירי אחוזים רבים יותר ולקבל אחת גמישה שניתן לחסלה, למחזרה לגרור אותה וכדומה.

  תהליך קבלת משכנתא הינו מורכב. יש צורך להגיש מסמכים שונים לבנק ובין היתר: מסמכים בנקאיים המעידים על מצבו הכלכלי דרך תזרים המזומנים החודשי, תלושי  שכר המעידים על כושר השתכרותו ועוד. בנוסף, שמאות נכס עדכנית משמאי מוסמך. כן, יידרש לרכוש פוליסת ביטוח, לחתום על שטר משכנתא וכדומה. לקיחת משכנתא הינה בעלת משמעות רבה מאחר ונוטלה לוקח על עצמו התחייבות לאורך שנים. הוא חייב לעמוד בה בקפדנות אחרת, עלול לאבד את הנכס שרכש, וחבל.

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים