היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  שטר משכנתא

  תהליך לקיחת משכנתא הינו ארוך ומורכב וכולל מספר שלבים. השלב הראשון הוא הגשת הבקשה לבנק ויחד עימה יש להגיש מספר מסמכים נדרשים. יש צורך בהערכת שמאי לנכס. בנוסף, מסמכים מהבנק השופכים אור על מצבו כלכלי של המבקש. כן, יידרש נוטל ההלוואה לספק תלושי שכר או מסמכים אחרים המעידים על הסכומים החודשיים אותם הוא מרוויח. הבנק רוצה לדעת מה ערך הנכס, וכן, לוודא שהמבקש יכול לעמוד בתשלום ההחזר החודשי עליו הוא מתחייב.

  לאחר שהבקשה אושרה וההלוואה מוקמת יש צורך בחתימה על מסמכים שונים שאחד מהם הוא שטר משכנתא. מדובר, למעשה, במסמך אשר בו מתחייבים בפני הבנק לשלם את המשכנתא מדי חודש. רשום בו גם שבמידה ולא מצליחים להחזיר את הסכומים אזי יכול הבנק למכור את הדירה ללא הסכמת הלווה כדי לקבל כספו חזרה. כל זאת כמובן, בכפוף לאישור בית המשפט. ללא שטר משכנתא ערוך וחתום כנדרש לא יספק הבנק את ההלוואה. ניתן לקבל ייעוץ מעורך דין לפני החתימה על המשמעות הנלווית לחתימה.

  השטר מחולק למספר חלקים. בראשון נרשמים בעלי הנכס ובעלי המשכנתא. לא תמיד בעלי הנכס הם נוטלי המשכנתא כי, לעיתים, יכולים הם להיעזר בהורים ובבני משפחה. בהמשך נרשמים פרטי הנכס הממושכן. עורך דין מאמת את החתימה בהמשך. לאחר מכן, נשלח הטופס לטאבו המאשר קבלתו ורישומו בחלקו התחתון. צריך לציין כי יש לתכנן היטב את אופן נטילת המשכנתא. כלומר: את הסכום ואת סכום ההחזר.  קיימות משכנתאות שונות הניתנות לטווחי שנים שונים ובתנאים מגוונים. ככל שהמשכנתא לטווח ארוך אזי הריבית עליה גבוהה יותר, אבל, מאידך, הסכומים החודשיים המשולמים קטנים יותר. כדאי גם לקחת אחת גמישה שניתן לשנותה, להחזירה, למחזרה ולגרור אותה. כך מוודאים עמידה בהתחייבויות.

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן