היועצים המועדפים שלי

  מעוניינים בייעוץ? בואו נדבר!

  סכום הלוואה
  פריסה בשנים
  ריבית שנתית
  החזר חודשי רצוי

  90 אחוז משכנתא

  בנקים מסחריים וחברות פיננסיות רבות פועלים בנישת המשכנתאות וההלוואות המשלימות לרוכשי דירות ונכסים אחרים. למעשה, במרבית עסקאות הנדל"ן יש צורך בנטילתן כי לרוכשים אין די הון עצמי לעמוד בעלויות הנכסים. ניתן למצוא משכנתאות בתנאים שונים. משרד האוצר מגביל את הבנקים בגובה המשכנתאות הניתנות וקבע כללים והוראות. בשום מקרה של רכישת דירה לא ניתן לתת 90 אחוז משכנתא. ההוראות הן כדלקמן: עבור דירה ראשונה ניתן לתת 75% מערך הנכס, למשפרי דיור 70% ולרוכשי דירה שניה או יותר, 50% בלבד.

  יחד עם זאת, ניתן לקבל הלוואות משלימות לרכישת הנכסים הניתנות על ידי כל המוסדות. הלוואות אלו הן הלוואות המוגדרות לכל מטרה וניתנות בתנאים שונים. ככלל, משכנתאות הן לתקופות ארוכות יותר מאשר הלוואות וניתן למצוא לתקופות של 25 שנים ויותר. בעקרון, ככל שהמשכנתא או ההלוואה ניתנים לזמן ארוך, אזי הריבית עליהן גבוהה. כאן, למעשה, ההחזר החודשי נמוך יותר והתוצאה היא גמישות גבוהה המאפשרת תכנון הוצאות חודשיות נוח מאוד.

  לעומת זאת, משמעות 90 אחוז משכנתא היא שיש צורך להביא הון קטן בעת הלקיחה, אבל כדאי להיערך להחזר חודשי גבוה יותר ולתשלום ריבית גבוהה, יחסית. כך, יכול כל לווה לבחור בזאת הנוחה לו. במקביל, ניתן לבחור במשכנתא גמישה שניתן למחזר אותה, לחסלה, לגרור אותה בכל עת ללא בהסכמת המלווה. בנוסף, ניתן יהיה להתעכב בתשלומים חודשיים לפרק זמן מסוים במקרים של בעיות כלכליות וכדומה ובכך להקל מאוד על הלווה. עם נתונים כאלו כדאי לחשב היטב את הצעדים. יועץ השקעות יכול לסייע בעת תקופת ההתלבטות וכדאי להיעזר בו. הוא יכול למצוא מסלול משכנתא נוח וזול ואף לנהל את המשא ומתן מול הבנק עד לסיום התהליך.

   צרו קשר icon

   OS-Finance שמה לעצמה למטרה, להנגיש את הידע בתחום המשכנתאות לכלל הציבור, על מנת ליצור בסיס טוב יותר להתמודדות מול נושא חשוב זה.

   אתם מוזמנים להנות ממאמרים ומידע נרחב בנושא המונגש בחינם באתר. בנוסף, למי שעדיין רוצה ייעוץ מקצועי, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ונדאג שצוות יועצי המשכנתאות הטובים במשק יחזרו אליכם לייעוץ.

   בחר קטגוריה
   איך לקנות דירה
   ביטוח חיים למשכנתא
   ביטול משכנתא
   החזר / החזרי משכנתא
   הלוואה / הלוואות
   יועץ-יועצי משכנתא / משכנתאות
   ייעוץ משכנתא / משכנתאות
   כמה הון עצמי צריך
   מחשבון משכנתא
   מיחזור / מחזור משכנתא
   מס רכישה
   מסלולי משכנתא
   משכנתא / משכנתאות
   משכנתא חוץ בנקאית
   משכנתא לדירה
   משכנתא לזוגות צעירים
   משכנתא לנכס
   מתי משלמים מס רכישה
   ריבית / ריביות משכנתא
   תמהיל משכנתא
   תנאים לקבלת משכנתא
   בחר תתקטגוריה
   בחר מיקום
   הכל
   ירושלים
   מרכז
   חיפושים נפוצים
   טאגים מומלצים
   טאגים נפוצים
   דילוג לתוכן